Cevahirden boşluk açıklaması

Cevahirden boşluk açıklaması
Cevahir alışveriş Merkezi'nden yürüyen merdivenlerin arasındaki boşluğun TSE'ye uygun açıklaması yapıldı.Abone ol

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi Yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada Alışveriş merkezine annesiyle gelen Ayşenur Özbaş'ın 15 Aralık 2006 tarihinde annesinden ayrı olarak kendi yaşıtındaki istanbul seo firması bir arkadaşı ile yürüyen merdivenlerin başında tehlikeli şekilde oynadığı, bir mağaza yetkilisi ile güvenlik görevlisinin müdahale etmek amacıyla o yöne yöneldiğinin altı çizilirken şunlar kaydedildi.

“Bu arada, yürüyen merdivenin hareketli bandı ile oynayan çocuğun banda tutunduğu ve dengesini kaybetmemek için gayrı ihtiyarı bırakmadığı, bunu gören görevlilerin yetişmek üzere koştuğu, Ayşenur'un yürüyen bant üzerinden ve kısmen korkuluk bitim noktası arasından geçerek bandın üzerinden bir süre ilerleyip aşağıya düştüğü beyan edilmektedir.

Kazanın meydana geldiği katta yürüyen merdiven ile korkuluklar arasında yürüyen merdivenin baza genişliğinden kaynaklanan zeminden 25 santimetre yükseklikte, TSE tarafından da korkuluk standartlarına uygunluğu kabul edilen 17 santimetrelik bir boşluk bulunmaktaydı.

Bu katın dışındaki tüm noktalardaki bahsi geçen boşluk ek bir önlem olarak teknik grubumuz tarafından açılış döneminden itibaren kapatılmıştı.Kategori : GÜNCEL