Vatikanspor yakında yeşil sahalarda

Vatikanspor yakında yeşil sahalarda
Dünyada milyonlarca insanı peşinden sürükleyen futbol tutkusu Vatikan’a da sıçradı.Abone ol

Dünyada en fazla ilgi gören spor dallarından biri olan futbol, Papa önderliğinde bir tür teokratik monarşiyle yönetilen Vatikan’ı da büyüledi. Vatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Tarcisio Bertone, Papa’nın müsaa Дубленки в Стамбуле de etmesi durumunda İtalya Birinci Futbol Ligi’ndeki (Serie A) FC Juventus, AC Milan, FC İnter ve AS Roma ile başa baş mücadele edebilecek bir futbol kulübü kurma yoluna başvurabileceklerini söyledi.

La Repubblica gazetesinin haberine göre, Kardinal Bertone, Vatikan bayrağının renkleriyle sarı-beyaz formayla oluşturulabilecek takımın, ulusal ve uluslararası müsabakalara katılabileceği görüşünde.

Kardinal Bertone’ye göre, Roma’da Papalık makamına bağlı papaz yetiştiren okul ve üniversitelerdeki gençlerden, ayrıca Katolik Kilisesi’ne bağlı tarikatlarca yönetilen okullardan, kurulacak takım için futbolcu devşirmek de olası.

Bertone, “Papalık üniversitelerindeki Brezilyalı öğrencilerimizden harikulade bir takım çıkarabiliriz. 1990’daki Dünya Kupası’nda top koşturan milli oyuncular arasından 42 kişi Salezliler tarikatına bağlı okullarda yetişmişlerdi” diye konuştu.

Haber: Lütfullah Göktaş
Kaynak:NTVKategori : SPOR