Şebinkarahisar Ecevite ağlıyor

Şebinkarahisar Ecevite ağlıyor
Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi sakinleri, enişte olarak bildikleri Ecevit için ağlıyorlarAbone ol

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi sakinleri, Rahşan Ecevit'in Şebinkarahisarlı olması dolayısıyla ''enişte'' olarak kabul ettikleri Bülent Ecevit'in vefatından büyük üzüntü duydu.

Bülent Ecevit'in, 1977 yılında CHP Genel Başkanı, 27 Ekim 2001 tarihinde de Başbakan olarak Şebinkarahisar'ı ziyaret ettiğini belirten Şebinkarahisarlılar, Ecevit'in Cumhuriyet tarihinde ilçelerini ziyaret eden tek başbakan olduğu meme kucultme nu anlattılar. Şebinkarahisarlılar, Ecevit'in ilçeye kazandırdığı meslek yüksekokulu ve Şebinkarahisar'ın il olması için yaptığı çalışmalar nedeniyle de siyasi görüşüne bakmaksızın herkesin sevgisini kazandığını söylediler.

DSP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Mehmet Şükrü Yazıcıoğlu, Ecevit'in ölümünün, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı için büyük kayıp olduğunu belirtti. Yazıcıoğlu, ''Şehinkarahisarlılar olarak eniştemizin bize verdiği desteği hiçbir zaman unutmayacağız. Bundan sonra da eniştemizi her zaman hatırlayacağız. O her şeyden önce bizim eniştemizdi. Ecevit, 57. hükümet zamanında ilçemizin il olması için çok uğraştı. Fakat erken seçim nedeniyle bu çalışma sonuçlandırılamadı. Bu hükümet ya da bundan sonraki hükümetler, Ecevit'in bu yarım kalan isteğini yerine getirmelidir'' diye konuştu.
Yazıcığlu, ilçeden Ecevit'in cenazesine katılmak isteyenler olduğunu belirterek, cenazeye gitmek isteyenler için otobüs kaldıracaklarını söyledi. İlçede esnaflık yapan Zafer Tekışık da Bülent Ecevit'in ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ''O bizim eniştemizdi. Bize çok yakındı'' dedi. Esnaf Cevat İşçan ise Ecevit'in, Şebinkarahisar'ı 2001 yılındaki ziyaretinde büyük coşku yaşandığını ifade ederek, ''Partili partisiz herkes onu çok seviyordu. Şebinkarahisar'ın il olması için büyük emek verdi. Ama bunu başaramadı. O bizim için yeri doldurulmaz biri'' diye konuştu.

Şebinkarahisarlılar, hastalığı sırasında Ankara'ya gelerek, Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tedavi gören Bülent Ecevit'e manevi destek vermişti.Kategori : GÜNCEL