Timsahlar 3 kadını parçaladı

Timsahlar 3 kadını parçaladı
Florida eyaletinde son beş günde meydana gelen ayrı olaylarda üç kadın, timsahlar tarafından parçalandı.Abone ol

ABD'nin tropikal iklimiyle bilinen Florida eyaletinde son beş günde meydana gelen ayrı olaylarda üç kadın, timsahlar tarafından parçalandı.

Yerel yetkililer, George gölüne dün snorkelle dalan 23 yaşındaki adı be kozmetik ürünleri lirtilmeyen bir kadının, büyük bir timsahın saldırısında can verdiğini bildirdiler. Olay yerindeki kişilerin kadını kurtarmaya çalıştığı, ancak başaramadığı belirtildi.

Pinellas bölgesinde de dün, bir timsah tarafından parçalandığı anlaşılan 43 yaşındaki Judy Cooper adlı kadının kalıntılarının bulunduğu kaydedildi.

Geçen çarşamba günü de, Fort Lauderdale kenti yakınındaki bir kanalda Yovy Suarez Jimenez adlı 28 yaşındaki bir kadının bir timsah tarafından parçalanmış cesedi bulunmuştu.

Uzmanlar, timsahların yılın bu döneminde sıcaklığın artmasıyla birlikte daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyduğuna ve çiftleşme mevsiminin yaklaşmasından dolayı da normalden daha geniş bir alanda bulunduğuna işaret ediyor.

Yine de, son haftanın ölümcül saldırıları öncesinde 1948-2006 yılları arasında bütün Florida'da toplam 17 kişinin timsahlar tarafından parçalandığını hatırlatan uzmanlar, son birkaç günde üç kişinin birden ölmesinin, olağandışı bir durum olduğuna dikkat çekiyor.Kategori : DÜNYA