Baykal bu cenazeye gider mi?

Baykal bu cenazeye gider mi?
Baykal aradaki kırgınlıkları bir kenara bırakıp, bu cenazeye gider mi? İşte merak edilen soru:Abone ol
İNTERNETHABER: Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile CHP lideri Deniz Baykal arasındaki çekişmeyi bilmeyen yok. İkili arasında yaşanan liderlik yarışı Baykal ile Sarıgül'ün arasına aşılmaz setler çekti.

Sarıgül bugün hayatındaki en büyük acılardan birini yaşıyor. Annesini kaybeden Şişli Belediye Başkanı yasta. Cenaze töreni de yarın. İkili arasında esen soğuk rüzgarları bilenler çiçek gönder gözlerini bu cenaze törenine çevirdi. Herkesin aklında aynı soru var; Deniz Baykal, Mustafa Sarıgül'ün annesinin cenazesine gidecek mi? Baykal, Sarıgül'ün bu acı gününde yanında olacak mı?

AĞAR'IN VEFASI ÖRNEK OLUR MU?

Evlat acısı yaşayan DYP lideri Mehmet Ağar, bu konudaki hassasiyetini yine gösterdi. Ağar, Mustafa Sarıgül'ü ziyaret edip teselli etti. Hatırlanacağı gibi DYP lideri, Başbakan Erdoğan'ın kardeşinin Rize'deki cenazesine de katılmış ve herkesten olumlu tepki almıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise Mustafa Sarıgül'ü telefonla arayarak başsağlığı dileyenler arasında oldu. AK Partili bakanlar ile milletvekilleri de Sarıgül'ün acısını telefonla arayarak paylaştılar.

BAYKAL'DAN SES YOK

İktidar partisi ile DYP lideri Ağar'ın göstermiş olduğu bu hassas davranışa karşılık, CHP lideri Deniz Baykal şu saate kadar sessiz kaldı. Baykal'ın Sarıgül'ü telefonla aramadığı ve hala başsağlığı dilemediği gelen haberler arasında. Yarınki cenaze namazında olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Baykal'dan henüz ses çıkmasa da Sarıgül'ün yaşadığı bu acı partisi ile olan ilişkilerini yumuşattı. CHP İstanbul İl Başkanı Şinasi Öktem'in haberi alır almaz Sarıgül'ün yanına koşması bunun en önemli göstergesi oldu.
Şişli Camii'nde yarın öğle namazını takiben kılınacak olan cenaze namazına da çok sayıda partilinin katılması bekleniyor. Kara gün dostları yarın Şişli Camii'nde olacak. Peki ya Baykal? Bunun yanıtını yarın hep beraber öğreneceğiz. //

Kategori : POLİTİKA