Lagendijk oldu Milli damat

Lagendijk oldu Milli damat
AB üyeliği sürecinde sık sık karşılaştığımız Lagendijk, gazeteci Nevin Sungur ile evlendi.Abone ol

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Joost Lagendijk ile NTV Brüksel Muhabiri Nevin Sungur evlendi. Pera Palas Oteli’ndeki düğün töreninde, Lagendijk-Sungur çiftinin nikahını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan kıydı. Nikahta Lagendijk’in şahitliğini çocukluk arkadaşı Ad Van Bremen, Sungur’un şahitliğini ise Seda Zobaroğlu yaptı.
Nikah töreni sırasında Belediye Başkanı Demircan’ın gastrik bypass Lagendijk’e sözlerini Sungur tercüme ederken, Lagendijk, "Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusuna Türkçe "Evet" yanıtını verdi.

Nikahın kıyılmasının ardından gelinle damat birbirlerini öperek kutladılar.
Törenin ardından yeni evli çift gazetecilere açıklama yaptı. Nevin Sungur Lagendijk, bugün çok heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirerek, "Bu işe başlarken evlenmek gibi bir planımız yoktu, çok mutluyuz" dedi.
Joost Lagendijk de "Bana duygularım soruluyor. Bunun doğru bir soru olup olmadığını bilmiyorum. Ben de Nevin de ilk defa evleniyoruz, çok mutluyuz" dedi.

"Milli damat" olarak adlandırılmasına ilişkin ne düşündüğünün sorulması üzerine Lagendijk, "Sokaklarda insanların bana ’enişte’ diye seslenmesinden gurur duyuyorum. Enişte olmak benim için çok büyük bir onur" diye konuştu.
Lagendijk’in İngilizce yaptığı konuşmasında "enişte" kelimesini Türkçe telaffuz etmesi dikkati çekerken, gazetecilere yaptığı açıklama yine eşi Nevin Sungur tarafından tercüme edildi. Düğün törenine, çiftin ailelerinin yanı sıra Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Aydın Dumanoğlu, Demokratik Toplum Partisi Eş Başkanı Ahmet Türk, eski DEP milletvekili Sırrı Sakık ve yazar Yaşar Kemal’in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Ahmet Türk, gelin Nevin Sungur’a Mardin işi küpe hediye etti.
Bu arada, düğüne katılanlara tahtadan yapılmış ve bir tarafında "Nevin" ve "Joost" yazılı, diğer tarafında yeni evli çiftin karikatürlerinin bulunduğu lale figürlü çiçekler hediye edildi.Kategori : GÜNCEL