MHPden Erdoğana cevap

MHPden Erdoğana cevap
Bunlar "saman milliyetçisi" diyen Erdoğan'a MHP'li Oktay Vural'dan cevap geldi.Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, ''Başbakanın milliyetçiliği için 'sıfır milliyetçi' tabiri çok yakışır'' dedi. Vural, yaptığı yazılı açıklamada, iktidarın ekonomi ve dış politikasını eleştirdi. Milletin borç batağında old שאיבת שומן זרוע הודו uğunu, esnafın kepenk kapattığını, çiftçinin yok olduğunu savunan Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarın milletin gerçekleriyle yüzleşmeye tahammülü kalmadığını iddia etti.

Erdoğan'ın, ekonomik ve siyasal alanlarda milli çıkarları savunanları ''saman milliyetçisi'' olarak tanımlamasının esef verici olduğunu ifade eden Vural, açıklamasında, şu görüşlere yer verdi: ''Başbakan milletin değerlerini, menfaatini savunanlara 'saman milliyetçi' derken, kendisinde de 'paramızdan sıfır atma milliyetçiliği' kalmıştır. 'Bu sıfırları atarak, paramızın onurunu, haysiyetini biz koruduk' diyen Başbakan, 'inanç hortumcusu' olduğunu itiraf etmiştir.

IMF'nin talimatlarıyla milletimizi fakirleştiren, tarım kesimini yok eden, ülkemizi pazarlayan, topraklarımızı yabancılaştıran, satın alma gücümüzü sıfırlayan Başbakan ve AKP'nin milliyetçiliğine de ancak 'sıfır' yakışır. Başbakanın milliyetçiliği için 'sıfır milliyetçi' tabiri çok yakışır.''Kategori : POLİTİKA