Fenerli taraftara müebbet istendi

Fenerli taraftara müebbet istendi
Sakarya'da bir cinayete karışan Fenerbahçeli taraftarın müebbet hapsi istendi.Abone ol

Sakarya’da Mayıs ayında çıkan kavgada Recep Kaya’yı kasten öldürmekle suçlanan Fenerbahçe Esenler Genç Taraftarlar Derneği Başkanı Hayrettin Taştan’ın müebbet hapsi istendi.

Sakary ersağ üye a Geyve Cumhuriyet Savcılığı tarafından Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede Hayrettin Taştan’ın cinayeti kasten işlediği öne sürüldü. İddianamede sanığın, Adli Tıp raporuna göre Recep Kaya’yı, boğazını keserek öldürdüğünün belirlendiğine dikkat çekilerek müebbet hapis cezası ile yargılanması istendi. Savcı, olaydan 1 ay sonra avukatıyla birlikte Geyve Cumhuriyet Savcılığı’na giderek cinayeti üstlenen Emre Koyun için de aynı şekilde müebbet hapis istedi.

Cezaevinde bulunan sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Olay, 12 Mayıs’ta meydana gelmişti. Fenerbahçe-Denizlispor maçını izlemek için İstanbul’dan otobüsle yola çıkan Fenerbahçeli taraftarlar Sakarya’da içki almak için mola verdikleri sırada çevredekilerle kavga etmiş, arbedede Recep Kaya ölürken 5 kişi de yaralanmıştı.Kategori : SPOR