Erdoğanın seçim şaşkınlığı

Erdoğanın seçim şaşkınlığı
Erken seçim isteyen muhalefet liderine Başbakan Erdoğan neden şaşırdı?Abone ol

Başbakan Erdoğan, Denizlili Valiliği'ni ziyaretinin ardından Deliktaş köprülü kavşağının açılışında konuştu. Fatih Sultan Mehmet'in 21 yaşında karanlık bir çağı kapatarak aydınlık bir çağı açtığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Devlet-i Ali Osmanı 21 yaşında bir genç yönetebilmişse şimdi niye olması abdominoplasti n. Devleti yönetecekleri yetiştirmede eğitimcilere büyük işler düşüyor. Nasıl Ak Şemseddin varsa, bugünün Ak Şemseddinleri çıkıp yöneticileri yetiştirmeli" şeklinde konuştu.

Meydanda toplananlara elde ettiklerinizin kıymetini bilin diyen Başbakan Erdoğan, "Siyasetçiye tevazu yakışır, gururlanırsan batarsın. Siyasette hizmet yeterli değildir, bu zaten görevimiz. Yeterli olan halkın gönlündeki yeri almaktır. Biz gerek ve yeterli olmanın gayretindeyiz" dedi.

Bazı siyasetçilerin erken seçim istediklerine işaret eden Başbakan Erdoğan, "Biz 5 yıl için seçildik, bunun aksini istememiz millete saygısızlıktır. Türkiye'nin erken seçim sorunu yok. Son yıllarda bir iktidar ilk defa 5. yılına girdi. Bir parti lideri diyor ki yılbaşından önce erken seçim var. Bunlar Siyasi Partiler Yasası'nı da bilmiyorlar. Bunun için bir defa Anayasa değişikliği gerekiyor. Bunun için de iktidar partisinin oluru gereklidir. Kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar. Biliyorsunuz Nisan ayında cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bu parlamento cumhurbaşkanını seçecektir. Daha sonra da seçim zamanını belirleyip, seçimi zamanında yapacaktır" diye konuştu.Kategori : POLİTİKA