Kanlı Cumartesi alarmı

Kanlı Cumartesi alarmı
El Fetih Sözcüsü Mahir Mikdat, Hamas'ın "Kanlı Cumartesi" ne hazırlandığını iddia ettiAbone ol

Gazze Şeridi'ndeki El Fetih Sözcüsü Mahir Mikdat, Hamas Hareketi'nin yarın eyleme hazırlandığını ve bu eylemin "kanlı cumartesi" olacağını savundu.
Mahir Mikdat, "Öldürme yolundaki açık talimatlar ve kurumları kontrol altına alma yolundaki emirler ve tüm benzer tehditler, Hamas'ın kanlı bir cumartesine hazırlandığını gösteriyor" dedi.

Mikdat, Hamas מעקף קיבה הודו 'a, geri çekilmeleri ve tüm hazırlıklarını sona erdirmeleri, kendi düşüncelerini kabul ettirmek için güç kullanmaktan vazgeçmeleri, "yalnızca kendi kafalarında haklı gösterebildikleri gerekçe ve haksız iddialar"dan vazgeçmeleri çağrısında bulundu.

Mikdat, "Hamas'ın hazırlıkları, cumartesi günü olayları patlatacaklarını gösteriyor. (Hamas'ın), El Fetih ve güvenlik güçlerinin cumartesi günü bir eyleme hazırlandıkları bahanesiyle askerleri ve özel güçleri için ilan ettiği seferberliğin çapı, tehdidin boyutunu gösteriyor" diye konuştu ve Hamas'ın daha önce olduğu gibi yeni bir "katliama" hazırlandığını öne sürdü.

Sözcü, Hamas'ın "rivayetleri ve iddiaları bir kıvılcım olarak kullanma peşinde" olduğunu, gerginliklerin tırmanmasının yol açacağı sonuçlardan tümüyle Hamas'ı sorumlu tuttuğunu açıkladı.

Gazze'de "kanlı cumartesi" söylentileri halkı tedirgin ederken, aralarında sağlık çalışanları, öğretmenler ve bazı güvenlik görevlilerinin de bulunduğu kamu çalışanlarının yarın greve gidecekleri öne sürülüyor.

Kamu çalışanlarının greve gideceği konusunda şu ana dek herhangi bir duyuru ya da resmi açıklama yapılmadı. Ancak, Ramallah ve Gazze Şeridi'nde bir grup güvenlik görevlisinin, dün, maaşlarını alamadıkları takdirde Maliye Bakanlığı'nı ateşe verecekleri tehdidinde bulundukları ve bunun için 48 saat süre verdikleri kaydedildi.Kategori : DÜNYA