Akşamda neler oluyor?

Akşamda neler oluyor?
1 Eylül 2006 tarihinde sözleşmesi bitecek olan Serdar Turgut'un koltuğuna ilgi artıyor.Abone ol

Akşam gazetesinde iktidar kavgası su yüzüne çıktı. 1 Eylül 2006 tarihinde Karamehmet Grubu ile sözleşmesi bitecek olan Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut'un koltuğuna ilgi artıyor.

Haber Koordinatörü Mehmet Güler, son bir kaç aydır yönetimden 'yetkilerinin artırılmasını' istiyordu. 1 Eylül'de genel yayın yönetmenliği sözleşmesi bitecek olan Serdar Turgut'un yerine doğru hamle içinde olan Mehmet Güler, pek çok ortamda, "Bu gazeteye ben ruh getirdim. Ben olmasam bu gazete çıkmaz. Bur tam gastrik baypas ada kimse bu işi bilmiyor." gibi sözler sarfediyordu.

Bu sözler Serdar Turgut'a ve yönetime kadar ulaştı. Bu gelişmeler yaşanırken Mehmet Güler, yönetimden daha geniş yetkiler istedi. Yani 'adam atma' sınırlarını genişleterek, şu anda hakim olamadığı bölümlerde de söz sahibi olmak istiyordu. Serdar Turgut, gelişmeler üzerine Güler'i uyardı. Ancak, Güler geri adım atmadı.

Serdar Turgut, sözleşmesi bittiğinde ise Akşam'da kalıp yazarlık yapmayı planlıyordu. Eğer, Mehmet Güler yönetimden daha geniş yetkiler alabilseydi, gazete sayfalarında yer alan her kişi ve bölüme karşı imza yetkisine sahip olacaktı.

Ancak yönetim daha 1 yılını bile doldurmayan ve henüz 'başarısını' ortaya koyamayan Mehmet Güler için bu yetkiyi vermedi. Güler, 'vazgeçilmez' olup olmadığını ise ciddi bir kumar oynayarak ortaya koydu. İstifasını verdi. İstifasının kabul edilmeyeceğini düşünen Güler kendisine gelen cevap karşısında şok oldu. Çünkü yönetim bu istifayı tartışmadı bile.

Anında cevabını verdi ve Mehmet Güler'e yeni iş hayatında başarılar diledi. Mehmet Güler de beklemediği bu cevap karşısında çekmecelerini toplamaya başladı.
Gazetede hiç kimse böyle bir gelişmeyi en azından şu günlerde beklemiyordu. Çünkü ortada görünen bir kavga-gürültü yokken Güler'in istifasına anlam verilemedi. Fakat şifreleri çözen ve Akşam'ı yakından bilenler yaşananları alt alta koyunca Serdar Turgut'un, kendi getirdiği 'adamını' yine kendisinin 'ince bir operasyonla' gazeteden uzaklaştırdığı üzerinde hem fikir oldu.
Şimdi Güler'in yerine kimin geleceği konuşuluyor. Güler'le birlikte gelen ve İstihbarat Müdürü koltuğuna oturan Bayram Yaşlı'nın ne yapacağı da ayrı bir merak konusu. Yaşlı'nın istifa edip etmeyeceği belli değil.

Kaynak: www.superpoligon.comKategori : MEDYA